LEA

na webu Aukce obrazů

Nevidomá výtvarnice Lea se malbě věnuje od svých dětských let. Již jako malé děvče vnímala rozmanitost barev, jejich vůni, energii, kterou každá barva vyzařuje. V sedmi letech začala navštěvovat výtvarný obor v lidové škole umění. Malování ji tehdy doslova učarovalo, vyprávěla mi, že už jenom při návštěvě obchodu s výtvarnými potřebami se cítila jako Alenka v říši divů. Ovšem krátce na to přišel zlom v podobě očkování, kdy reakce na očkovací vakcínu způsobila dramatické zhoršení zraku. Ve třiceti letech přišla i o poslední zbytky zraku a od té doby je nevidomá. Touha malovat ji však neopustila, jen místo štětce začala používat své prsty. Říká, že tak lépe cítí co maluje, dokáže vnitřním zrakem vidět jaké barvy používá a celou kompozici malby rozvrhnout na plátně tak, jak si ji předem naplánovala. Každý obraz je malován s určitým záměrem, pro konkrétní příležitost, či konkrétní osobu. Vnímaví lidé dokáží z díla, které jim je osudem bytí přisouzeno, rozpoznat, co mají v životě změnit, nebo jim je jejich vnitřním hlasem odpovězeno na otázku, na kterou ve svém životě hledali dlouho odpověď.

 

Pokud máte jakékoli dotazy na paní Leu, můžete ji kontaktovat na emailu :

lea.paw@seznam.cz

 

Fotografie jejich obrazů naleznete na jejím facebookovém profilu :

https://cs-cz.facebook.com/artist.Lea/

 

Napsali o ní : https://www.faf.cuni.cz/Verejnost/Zpravy/2016/Neobvykla-vystava-v-Galerii-Na-Moste/

 

https://www.faf.cuni.cz/Verejnost/Napsali-o-nas/2016/Obrazy-nevidome-vytvarnice/

 

https://www.novinky.cz/vase-zpravy/pardubicky-kraj/usti-nad-orlici/2088-21751-nevidoma-malirka-vystavuje-sve-obrazy-v-usti-nad-orlici.html

 

Já přeji ze srdce Lee v životě spousty dalších krásných obrazů a ať je v životě stále tak šťastná, jak jsem ji poznal. S láskou J. K.